AUDIO I VIDEO

Z wielką przyjemnością zajmuję się dźwiękiem i obrazem. Pandemia bardzo mocno ograniczyła możliwości gry czy realizacji nagrań na żywo, dlatego staram się szukać zleceń, które mogę realizować zdalnie.

Dwie premiery średniometrażowych filmów, do których dźwięk realizowałem bądź realizuję, są odłożone na lepszy moment. Więcej czasu poświęcam nauce nowych rozwiązań software’owych.

W ostatnim czasie wróciłem też do tworzenia własnej muzyki i mam nadzieję, że będę mógł podzielić się efektami.

…o audio dłużej

Dźwiękiem i muzyką zajmuję się od wielu lat – początek mojego zainteresowania dźwiękami sięga 2005 roku. Wtedy pierwszy raz zetknąłem się z gitarą basową i mimo komiczności tych pierwszych prób, muzyka i granie na instrumentach zostały ze mną na dłużej. Próbuję odnaleźć więcej zdjęć poza tymi, które znajdują się w galerii poniżej. Jednak lata przed 2010 nie rozpieszczały mnie ani moich znajomych pod względem nadmiaru sprzętu rejestrującego i część materiałów zapewne przepadła na zawsze.

Za sobą mam wiele lat aktywnego grania na perkusji, w zespołach Szezlong, Oslo Kill City, Asia i Koty.

Ostatnie lata, począwszy od 2019 roku, to już moje zaangażowanie sprzętowe i organizacyjne w audio i video na 100%.

Na co dzień pracuję w programach Logic, Audition oraz coraz rzadziej Audacity. Korzystam z zewnętrznych wtyczek, ale bardzo cenię to, co te programy oferują wejściowe. Kiedy nie trzeba, nie komplikuję spraw technicznych i software’owych. 

Do video używam w zasadzie całego pakietu Adobe* (Photoshop, Premiere, Illustrator, After Effects), w zależności od potrzeb konkretnego zlecenia. Korzystam i cenię też rozwiązania apple*, czyli Final Cut i Motion – staram się nie uzależniać od jednego producenta.

*żadna z powyższych firm lub marek nie sponsoruje mnie w żadnym stopniu; nazwy wymieniam dlatego, że faktycznie korzystam z tych rozwiązań i uważam, że naprawdę ich twórcom należą się wielkie brawa